fbpx

Piramidy od dawna fascynowały wybitne umysły wielkich tego świata, wśród których należy wymienić chociażby – Kleopatrę, Antoniusza, Juliusza Cezara czy Napoleona Bonaparte, który uważał piramidy za szczególne ognisko pozytywnej energii zapewniające między innymi sukcesy na polu militarnym.

PIRAMIDA W TYCHACH

 

 

Tajemnicze zjawiska zachodzące we  wnętrzu staroegipskich piramid, a także w innych konstrukcjach o ich kształcie są od lat 30-ch XX wieku przedmiotem zainteresowań i badań wielu specjalistów. Rozpoznali oni różnorodne i niezwykłe przejawy „energii piramid”, od mumifikacji, dezynfekcji, hibernacji przez np. ostrzenie żyletek, polepszenie żywności i wody, po dobry sen, poprawę samopoczucia, regeneracje sił i leczenie. 

Dzięki głębokiej wierze i przekonaniu w pozytywny wpływ tajemniczej energii piramid, a także fascynacji nimi, Tadeusz Cegliński w 2004 roku w rekreacyjnej dzielnicy  Tychów Paprocanach położonej nad jeziorem, wybudował według własnej koncepcji nowoczesną i największą na świecie Piramidę z perspektywy oddziaływania energii kształtu. Jego budowla jest  pięciokrotnie mniejszą kopią piramidy Cheopsa w Gizie (Egipt) i została zbudowana  z zachowaniem wszystkich proporcji oraz usytuowaniem względem słońca i kierunków świata. 


Wszyscy badacze zgodnie twierdzą, że energia istniejąca w piramidach wpływa pozytywnie na samopoczucie i zdrowie człowieka. Potwierdza to wiarę starożytnych Egipcjan w tajemniczą energię tkwiącą w piramidach, która potrafi zniszczyć wszelkie niepożądane zmiany w ludzkim organizmie. Dowodem owego niezwykłego wpływu jest wzmianka w staroegipskim przekazie tzw. „Papirusie Ani”


W porównaniu z pierwowzorem Tadeusz Cegliński wzbogacił swoją Piramidę o nowatorskie rozwiązanie. Polega ono na połączeniu dwóch 1/3 wysokości piramidy (uznawanej za miejsca o największej mocy energii kształtu w piramidzie). W efekcie w środku piramidy powstała „wewnętrzna piramida”, której zadaniem jest wzmocnienie i przenoszenie wzmocnionej energii kształtu na cały obiekt tak, aby oddziaływała niezależnie od tego, w której części Piramidy się przebywa.

 

KOMNATY RELAKSACYJNO TERAPEUTYCZNE W PIRAMIDZIE

W Piramidzie znajdują się dwa wyjątkowe miejsca, niespotykane na świecie:
Piramidion i Podziemie Ozyrysa, które pełnią funkcję komnat relaksacyjno-terapeutycznych.
To przeszklony szczyt Piramidy, z Piramidionu rozciąga się widok na okolicę oraz na niebo, gwiazdy i słońce. Energia skumulowana w Piramidionie bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie fizyczne i psychiczne, ma korzystny wpływ na pobudzanie naturalnych procesów komórkowych, oddziałuje w kierunku polepszenia słabiej funkcjonujących układów organizmu.
CZYTAJ WIĘCEJ
To komnata relaksacyjno terapeutyczna, usytuowana bezpośrednio na czakramie, który emanuje dobroczynną energią wydobywającą się z ziemi. Energia w tym pomieszczeniu bardzo silnie oddziałuje na organizm ludzki, wpływa na samopoczucie, zdrowie i siły witalne, pomaga szybszemu odzyskaniu równowagi psychofizycznej. Osoby korzystające z terapii w Podziemiu Ozyrysa często czują głęboki stan rozluźnienia i relaksacji. To pomieszczenie pomyślane jest tak, by można było wsłuchać się w siebie, pomedytować i odpocząć.
CZYTAJ WIĘCEJ

EKSPERTYZA RADIESTEZYJNA

W listopadzie 2008 roku dr Stanisław Sagatowski dyplomowany mistrz radiestezji, biegły sądowy, przeprowadził ekspertyzę radiestezyjną Piramidy, którą wybudował Tadeusz Cegliński. Badanie wykonano na zewnątrz wokół podstawy piramidy, poczynając od rogu północno-wschodniego, a także wewnątrz piramidy oraz w podziemiu Ozyrysa, poniżej poziomu gruntu.

Z badań wynika, że „Niezwykle interesująco przedstawiają się właściwości radiestezyjne mikroenergii generowanych przez tę piramidalną budowlę na zewnątrz i wewnątrz budynku. Szczególne znaczenie ma tutaj zwłaszcza emisja określonych mikrowibracji o istotnym znaczeniu dla kondycji bioenergetycznej organizmu ludzkiego. I tu bardzo ważnym wydaje się być tzw. „Podziemie Ozyrysa” posadowione najbliżej tzw. Czakramu, czyli masywu skały o szczególnych właściwościach energetyzujących, relaksacyjnych, leczniczych. Te szczególne właściwości miejsca powodowane są emisją energii czakramu składającą się z trzech rodzajów częstotliwości znanych w radiestezji jako kolor zielony (Z), fioletowy (F) oraz biały (B). Wiązka tych trzech energii jest korzystna dla funkcjonowania energetycznej struktury organizmu ludzkiego i ma istotne znaczenie dla przywrócenia prawidłowego funkcjonowania organizmów, które pozostają pod działaniem szkodliwego promieniowania generowanego przez żyły wodne, uskoki tektoniczne, puste przestrzenie podziemne, a zwłaszcza urządzenia funkcjonujące z wykorzystaniem prądów wysokiej częstotliwości( np. kuchni mikrofalowe, różnorodną aparaturę medyczną, telefony komórkowe, elektryczne linie przesyłowe, niektóre lodówki) oraz promieniowanie jonizujące. Szkodliwe dla organizmu częstotliwości znikają praktycznie natychmiast po wejściu do piramidy. Natomiast w „Podziemiu Ozyrysa” w ciągu kilku pierwszych minut pobytu, organizm zostaje nasycony promieniowaniem czakramu, które utrzymuje się u każdej osoby powyżej 30 dni od opuszczenia podziemia powodując bardzo korzystne oddziaływanie tej osoby na jej najbliższe otoczenie”.
Wypoczynek blisko pięknego Jeziora Paprocańskiego